Referentna zbirka

Enciklopedije

Proleksis enciklopedija je „prva veća hrvatska opća i nacionalna online enciklopedija“ koja pruža trostruku mogućnost pretraživanja određenog pojma, kroz tražilicu, abecedar ili pojedinu struku.

Hrvatska enciklopedija je „opća enciklopedija jer sažima i usustavljuje ukupno znanje, a nacionalna je ne samo po nazivu i jeziku kojim je napisana nego i po tome što potpunije i opsežnije od drugih svjetskih općih enciklopedija predočuje činjenice o Hrvatskoj, njezino naslijeđe i dostignuća, povijest i suvremenost.“

Encyclopedia Mythica na engleskom jeziku, obuhvaća područje mitologije, folklora i religije.

Rječnici

Hrvatski pravopis omogućuje pretraživanje pravopisnih pravila, rječnika i pojmovnika.

Hrvatski jezični portal omogućuje pretraživanje rječničke baze kroz opciju proširivanja ili sužavanja sadržaja članka.

Leksikoni

Hrvatski biografski leksikon sadrži životopise znamenitih i zaslužnih Hrvata te pripadnika drugih naroda, kontekst u kojem su djelovali i opis njihovih postignuća.

Nogometni leksikon obuhvaća povijest hrvatskog i svjetskog nogometa.

Filmski leksikon sadrži pregled pojmova iz filmske umjetnosti, prikaze pojedinih filmskih djela i životopise poznatih glumaca.

« Srpanj 2017 »