UPISI U KLESARSKU ŠKOLU 2015/2016

U SREDNJU ŠKOLU 2015/2016

JESENSKI ROK

a) Upisnice se printaju iz sustava "Upisi hr"-Carnet

b) uvjerenje ili svjedodžbu o uspjehu u

• sedmom (VII.) i osmom (VIII.) razredu

c)  druge dokumente:

za Klesar tehničar:  liječnička svjedodžba medicine rada

za Klesar jmo: liječnička svjedodžba medicine rada i ugovor o naukovanju sa licenciranim obrtnikom

* KLESARSKI TEHNIČAR,  broj učenika:    6 (SLOBODNIH MJESTA)

predmeti bitni za upis: HRVATSKI JEZIK,ENGLESKI JEZIK, MATEMATIKA, Po izboru škole: FIZIKA , TEHNIČKA KULTURA, LIKOVNA KULTURA

* LIJEČNIČKU SVJEDODŽBU OD SPECIJALISTE MEDICINE RADA.

*KLESAR JMO, broj učenika: 18 (SLOBODNIH MJESTA)

predmeti bitni za upis: HRVATSKI JEZIK, ENGLESKI JEZIK, MATEMATIKA

OSIM NAVEDENOG, za upis u trogodišnju školu  «KLESAR JMO» OBVEZNO JE PRILOŽITI:

* ČETIRI PRIMJERKA UGOVOR O NAUKOVANJU KOJI SE SKLAPA S LICENCIRANIM OBRTOM

* LIJEČNIČKU SVJEDODŽBU OD SPECIJALISTE MEDICINE RADA.

S poštovanjem,

Ravnatelj:

Tonči Vlahović,dipl.ing.

KLESAR JMO (3 GOD)

OPIS PROGRAMA:

-Obrađuje prirodni ili umjetni kamen ručnim ili strojnim alatima (lomi i reže kamen, kleše ga, brusi i polira, a ponekad i boji posebnim bojama) te montira velike industrijski izrađene ploče na fasade zgrada. Kamen oblikuje prema nacrtima ili šablonama, a ponekad ga boji posebnim bojama. Osim prirodnoga, u suvremenim se uvjetima u klesarstvu upotrebljava i umjetni kamen. Klesar se služi ručnim klesarskim alatima i strojevima. Površine kamenih ploča se dodatno mogu ukrašavati uklesanim ornamentima ili natpisima. U kamenolomima radi na vađenju kamena i njegovoj osnovnoj obradi, a ponekad može surađivati s fasaderima i restauratorima ili kiparima u izradi ili obnovi spomenika. Osobito zahtjevni klesarski poslovi su restauratorski zahvati na graditeljskoj baštini pod spomeničkom zaštitom.

ZDRASTVENI ZAHTJEVI:

-Uredan vid, stereovid, raspoznavanje boja, uredan sluh, uredna ravnoteža i stabilno stanje svijesti, dostatno kognitivno, emocionalno i psihomotoričko funkcioniranje, uredna funkcija mišićno - koštanog sustava, uredna funkcija krvno-žilnog i dišnog sustava

ZDRASTVENE KONTRAINDIKACIJE:

- Oštećenje funkcije vida, neraspoznavanje boja, nedostatak stereovida, gluhoća ili teža nagluhost u govornom području, kronični poremećaji koji onemogućuju kognitivno, emocionalno i psihomotoričko funkcioniranje, teža oštećenja funkcije mišićno - koštanog sustava, teža oštećenja funkcije krvno-žilnog sustava, dišni poremećaji s težim oštećenjem funkcije pluća te kronični poremećaji koji mogu dovesti do gubitka svijesti i/ili poremećaja ravnoteže.

KLESARSKI TEHNIČAR (4 GOD)

OPIS PROGRAMA:

-Klesarski tehničar obavlja poslove samostalno i timski u svojstvu suradnika ovlaštenog inženjera. Poslovi su definirani zakonskim i podzakonskim aktima povezanima s građevinskom djelatnosti (primjerice, izrada radioničkih nacrta, specifikacija materijala, odabir, strojna i ručna obrada, mokra i suha ugradba, zaštita i restauracija AG kamena i sl.). Posao klesarskog tehničara obavlja se u kamenolomu i radionici, na gradilištu te u uredu. Priroda klesarskih poslova zahtijeva visoku preciznost i točnost te je stoga nužno znanje iz matematike i računalstva.

ZDRASTVENI ZAHTJEVI:

ZDRASTVENE KONTRAINDIKACIJE:

-Oštećenje funkcije vida, neraspoznavanje boja, nedostatak stereovida, gluhoća ili teža nagluhost u govornom području, kronični poremećaji koji onemogućuju kognitivno, emocionalno i psihomotoričko funkcioniranje, teža oštećenja funkcije mišićno - koštanog sustava, teža oštećenja funkcije krvno-žilnog sustava, dišni poremećaji s težim oštećenjem funkcije pluća te kronični poremećaji koji mogu dovesti do gubitka svijesti i/ili poremećaja ravnoteže.

LINKOVI:

objavio: Zrinka Kačić   datum: 26. 5. 2015.